Kari TDK - 2022. november 16.

• Kereskedelem és marketing - Fogyasztói magatartás
  • Kereskedelem és marketing - Marketing stratégia
  • Nemzetközi gazdaságtan
  • Regionális gazdaságtan és vállalatgazdaságtan
  • Vezetés-szervezés és turizmus-vendéglátás

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Tudományos Diákköri Tanácsa 2022/2023. tanév I. félévének (őszi) Kari Tudományos Diákköri Konferenciáját 2022. november 16-án (szerda) rendezte meg. A konferencián összesen 45 TDK pályamunka és előadás, illetve 6 DETEP-es előadás (pályamunka nélkül, kizárólag előadással) került bemutatásra. A hallgatók 8 tagozatban mutatták be munkáikat:

1. Kereskedelem és marketing – Fogyasztói magatartás tagozat (7 dolgozat)
  2. Kereskedelem és marketing – Marketing stratégia tagozat (8 dolgozat)
  3. Nemzetközi gazdaságtan tagozat (5 dolgozat)
  4. Pénzügy és számvitel tagozat (5 dolgozat)
  5. Regionális gazdaságtan és vállalatgazdaságtan tagozat (7 dolgozat)
  6. Sportmenedzsment tagozat (6 dolgozat)
  7. Vezetés-szervezés és turizmus-vendéglátás tagozat (7 dolgozat)
  8. DETEP tagozat (6 előadás);

A Gazdaságtudományi Kar TDK konferenciáján szerepelt hallgatók terveink szerint három (Agrártudományi, Közgazdaságtudományi, illetve Testnevelés- és Sporttudományi) szekcióban fognak részt venni a 36. OTDK-án. Azokat a hallgatókat kívánjuk delegálni, akik a 7 TDK tagozat valamelyikében minősített helyezést értek el vagy ennek hiányában a tagozati bizottság a dolgozat színvonalát tekintve OTDK-ra alkalmasnak ítélte. A szóban forgó dolgozatok OTDK szintű színvonaláról a tagozati elnökök külön-külön nyilatkoztak, megerősítve szándékainkat. A kari hagyományoknak megfelelően a Dékáni Kiemelt díj, valamint az Ihrig Károly Doktori Iskola Kiemelt díja magasabb rangú díj, mint a tagozati I. helyezés.