Kari TDK - 2014. november 26.

• Kereskedelem, marketing és menedzsment
  • Vállalatgazdaságtan és vidékfejlesztés

Interdiszciplináris Tudományos Konferencia

A rendezvény keretében a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Kari Tudományos Diákköri Tanács és az Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskola együttműködésével került megrendezésre a 2014/2015. tanév I. félévének (őszi) Kari (DE GTK) Tudományos Diákköri Konferenciája és az Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskola „A jövő tudósai” – PhD (doktori) Konferenciája. A konferencián külön tagozat került kialakításra azon DETEP-es hallgatóknak, akik pályamunka nélkül, kizárólag előadással vettek részt.

A konferenciát Prof. Dr. Dudits Dénes akadémikus „A géntechnológiával nemesített növények szerepe az agrárinnovációban és a fenntartható fejlődés biztosításában” plenáris előadása nyitotta.

Ezt követően a TDK tagozati ülések során összesen 28 TDK pályamunka és 5 DETEP-es előadás került bemutatásra a következő tagozatokban: Kereskedelem, marketing és menedzsment tagozat (9 TDK dolgozat+előadás); Pénzügy és számvitel tagozat (11 TDK dolgozat+előadás); Vállalatgazdaságtan és vidékfejlesztés tagozat (8 TDK dolgozat+előadás); DETEP tagozat (5 előadás).

A délutáni PhD szekciók (1. PhD szekció és 2. PhD szekció) ülésén 15 PhD-hallgató mutatta be előadását.

A Gazdálkodástudományi Kar TDK konferenciáján szerepelt hallgatók terveink szerint két szekcióban (agrártudományi és közgazdaságtudományi) fognak részt venni a XXXII. OTDK-án. Azokat a hallgatókat kívánjuk delegálni, akik a három tagozat valamelyikében minősített helyezést értek el vagy ennek hiányában a tagozati bizottság a dolgozat színvonalát tekintve OTDK-ra alkalmasnak ítélte. A szóban forgó dolgozatok OTDK szintű színvonaláról a tagozati elnökök külön-külön nyilatkoztak, megerősítve szándékainkat. A kari hagyományoknak megfelelően a Dékáni Kiemelt díj, valamint az Ihrig Károly Doktori Iskola Kiemelt díja magasabb rangú díj, mint a tagozati I. helyezés.

A színvonalas dolgozatok kivonatai a konferencia tanulmánykötetében jelentek meg.

A rendezvény megvalósítását a TÁMOP-4.2.3-12/1/KONV-2012-0048 azonosítószámú projekt támogatta.