Kari TDK - 2015. november 12.

• Gazdaságelmélet, logisztika és munkaerőpiac
  • Marketing, informatika és turizmus
  • Vállalatgazdaságtan és üzemtan

Interdiszciplináris Tudományos Konferencia

A rendezvény keretében a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Kari Tudományos Diákköri Tanács és az Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskola együttműködésével került megrendezésre a 2015/2016. tanév I. félévének (őszi) Kari (DE GTK) Tudományos Diákköri Konferenciája és az Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskola „A jövő tudósai” – PhD (doktori) Konferenciája. A konferencián külön tagozat került kialakításra azon DETEP-es hallgatóknak, akik pályamunka nélkül, kizárólag előadással vettek részt.

A délelőtti TDK tagozati ülések során összesen 32 TDK pályamunka és 5 DETEP-es előadás került bemutatásra a következő tagozatokban: Gazdaságelmélet, logisztika és munkaerőpiac tagozat (8 dolgozat); Marketing, informatika és turizmus tagozat (9 dolgozat); Pénzügy és számvitel tagozat (7 dolgozat); Vállalatgazdaságtan és üzemtan tagozat (8 dolgozat); DETEP tagozat (5 előadás).

A délutáni PhD szekciók (Menedzsment; Vállalatgazdaságtan; Pénzügy és számvitel; Marketing és informatika) ülésén 25 PhD-hallgató mutatta be előadását.

A Gazdálkodástudományi Kar TDK konferenciáján szerepelt hallgatók terveink szerint két szekcióban (Agrártudományi és Közgazdaságtudományi) fognak részt venni a XXXIII. OTDK-án. Azokat a hallgatókat kívánjuk delegálni, akik a három tagozat valamelyikében minősített helyezést értek el vagy ennek hiányában a tagozati bizottság a dolgozat színvonalát tekintve OTDK-ra alkalmasnak ítélte. A szóban forgó dolgozatok OTDK szintű színvonaláról a tagozati elnökök külön-külön nyilatkoztak, megerősítve szándékainkat. A kari hagyományoknak megfelelően a Dékáni Kiemelt díj, valamint az Ihrig Károly Doktori Iskola Kiemelt díja magasabb rangú díj, mint a tagozati I. helyezés.

A rendezvény megvalósítását a "Hazai Tudományos Diákköri műhelyek támogatása" című, NTP-HHTDK-15-0070 azonosítószámú „A DE GTK tudományos diákköri tevékenységének támogatása” című pályázat támogatta.